so 9.9.2023 | Martina Sikorová, Šimon Zemánek

Cenný skalp mistra! Dorostenci zdolali Třinec těsně 3:2

Mladým Lvům vyšel na výbornou vstup do duelu, když už po necelých čtyřech minutách vedli, po trefách Josefa Janečka a Tobiáše Vítka, 2:0. Oceláři však dokázali svou ztrátu smazat, od 24. minuty se tak hrálo odznova. Vítězná branka na 3:2 přišla lehce po půlce mače z hokejky Patrika Hendrycha. Hradečtí tedy po demolici Mory zapisují druhou výhru v řadě, a to proti úřadujícímu vítězi své soutěže, se kterým navíc loni ve čtvrtfinále vypadli.

Třinečtí mladíci v Mini Werk Areně nezachytili vstup do zápasu. V přesilovce nejprve brankáře Javorka překonal tečující Josef Janeček, o necelé dvě minuty později poslal Hradec do vedení 2:0 Tobiáš Vítek. Snížení na straně Ocelářů obstaral v deváté minutě Matěj Weiss. Domácí útočník se z levého kruhu snažil přihrát k tyči, díky odrazu od brusle bránícího hráče se ale mohl jet rovnou radovat ze vstřeleného gólu. Mládežníci Ocelářů pak přidali na aktivitě, Řípa ale v dobré šanci neuspěl.

Na začátku druhé třetiny se musel činit brankář Javorek, který i se štěstím odolal osamocenému Páleníkovi. O chvíli později tak bylo vyrovnáno, to když se po objetí hradecké branky prosadil Antonín Karas. Po srovnání následovala série neproměněných příležitostí na straně Slezanů. Niemczykova teč se zastavila v brankovišti, Weissův brejk překazil zákrok protivníkova obránce a v dobré šanci se netrefil ani Rybnikár. Nedáš? Dostaneš. V čase 34:47 se do listiny střelců zapsal Patrik Hendrych a vrátil hostům vedení.

V závěrečné dvacetiminutovce se svěřenci trenéra Marka Malíka snažili o vyrovnání, sami si ale házeli klacky pod nohy. Po vyloučení Karase musel Třinec bránit pětiminutové oslabení a kýžený výsledek nepřinesla ani snaha o powerplay. Vlastní nedisciplinovaností se Oceláři poslali do tří a nakonec se museli smířit s těsnou prohrou 2:3. Hradečtí si tak odvezli všechny tři body a částečně se pomstili za loňské vyřazení ve čtvrtfinále play-off právě od Slezanů.

Vojtěch Petřík 60 26 2 24 92,31 0 0

Měli jsme parádní vstup do utkání. Díky našemu vynikajícímu pohybu a napadání jsme vytěžili faul, který jsme potrestali. Hned nato po dalším vybojovaném kotouči jsme odskočili do vedení 2:0, což nic neznamenalo, jelikož jsme hráli s velmi kvalitním soupeřem. O to víc nás ale těší, že jsme se mu v průběhu celého zápasu dokázali vyrovnat, a poté se k nám za poctivou práci a nasazení přiklonilo štěstí v podobě branky na 3:2. Mám radost, že jsme z naší aktivní hry neustoupili ani ve třetí třetině. Myslím si, že jsme tentokrát byli o ten gól lepší, za což jde do kabiny pochvala.